Haber

Şanlıurfa’da Tarım Arazisine Kamyon Garajı Yapılması Tartışması

ŞANLIURFA’da birinci sınıf tarım arazisine tır garajı yapılması isteği gerginlik yarattı. Arsa sahipleri ile mahalle sakinleri arasında çıkan kavgayı havaya ateş açarak sonlandıran jandarma, 2 kişiyi gözaltına aldı.

Olay, Şanlıurfa-Akçakale karayolunun Külünçe Mahallesi’nde meydana geldi. Belediyeden üretim izni alan Mesut K. ve yakınları, satın aldıkları tarım arazisinin yerine tır garajı yapmak için çalışma başlattı. Ancak mahalle sakinlerinin binanın yapılacağı alanın tarım arazisi olduğu gerekçesiyle inşaata karşı çıkması üzerine gerginlik yaşandı. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Bir süre sonra taraflar arasında kavga çıktı. Jandarma ekipleri havaya uyarı atışı yaparak tarafları ayırdı. 2 kişi gözaltına alınırken, gerginliğin devam ettiği bölgede çalışmalar geçici olarak durduruldu.

Külünçe Mahalle Muhtarı Halil Kılıç, “Burası tarım arazisi. Burada ana sulama kanalları ve yollar var. Daha önce buraya fabrika yapmak istediler ama biz izin vermedik, şimdi aynı yere tır garajı yapmak istiyorlar” dedi. Burada tarım arazileri üzerine bina yapılmasına asla izin vermeyeceğiz.”

Jandarma ekiplerinin bölgede önlem alması için bekleyiş sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu