Haber

Malatya’da konteyner kent kurma çalışmaları sürüyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’ya Van’dan giden gruplar, konteyner kent kurma çalışmalarını sürdürüyor.

Van Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Van’dan Malatya’ya giden gruplar arama kurtarma, altyapıdaki sorunları çözme ve yardım dağıtma çalışmalarını sürdürüyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı’nın koordinasyonunda birlik, beraberlik ve dayanışma içinde yaraların bir an önce sarılması için çaba harcayan ekipler, depremzedelerin depremzedelerin rahat etmesi için konteynerleri belirlenen yerlere yerleştiriyor. daha rahat bir barınma ortamına sahip olur.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi ve Vanlı ekipler tarafından alt yapısı yapılan konteyner kentte sosyal alanların da planları yapılıyor.

İletişimin daha sorunsuz olması için baz istasyonlarının da güçlendirildiği konteyner kentin kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Konteyner kentin kurulduğu alanda incelemelerde bulunan Balcı, yetkililerle görüşmeye gelerek çalışmalarında başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu