Haber

Adil Karaismailoğlu: “Metroyu görmek için Paris’e gitmeye gerek yok”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Metroyu görmek için Paris’e gitmeye gerek yok. Yıllardır metrolar İstanbul’da çalışıyor ve dünyanın en kaliteli metroları çalışıyor. Aynı şekilde bazı otomatik kapılar da açılıyor.” Bu yüzden metrolarımız, tünellerimiz, otoyollarımız, dünyanın en kaliteli metroları. Biz işimizi yapıyoruz” dedi.

Kağıthane – İstanbul Havalimanı Metrosu’nun açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pazar günü Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde AK Parti ilçe başkanını ziyareti sırasında gerçekleştireceğini belirten Adil Karaismailoğlu, “Paris’e gitmeye gerek yok. Metroyu görmek için yıllardır İstanbul’da metrolar çalışıyor ve dünya “Keşke bu yollar bizim ülkemizde de olsa” “Umarım bazı kör gözler de görür. Çok kullanırlar. Ama yandan bakarlar. Ama hayatlarının vazgeçilmezi oldular” dedi.

2023 seçimlerinin Türkiye ve dünya için önemli olduğunu vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “Dünyanın takip ettiği en değerli seçimlerden biri. Burada söz konusu Sayın Cumhurbaşkanımızın dünya liderliğidir. O yüzden inşallah hep birlikte çalışacağız ve hep birlikte olacağız.” Amasya’dan, Gümüşhacıköy’den tüm dünyaya çok güçlü bir güç oluşturun, sesimizi yükselteceğiz” dedi.

Karaismailoğlu daha sonra Amasya Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez ve diğer yetkililerle birlikte esnafı ziyaret etti. – AMASYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu